Adaklık Keçi Satış Yeri

 

Adaklık keçi satış yeri konusunda günümüzde oldukça büyük bir çeşitlilik söz konusudur. Her yıl binlerce insanın adaklık kurbana ihtiyaç duymasından dolayı, bu ihtiyacı karşılamak amacıyla bazı işletmeler yalnızca adaklık hayvan satışına odaklanmıştır. Kurumsal olarak bu işi yapan işletmeler, hayvan satış ve temini dışında farklı pek çok hizmeti de müşterilerine sunmaktadır. Bu firmaların sunmuş oldukları hizmetler nedeni ile çok sayıda insan adak kurbanlarını kolaylıkla kesebilmektedir. Bunun dışında kendi hayvanına sahip olan çiftçilerden de hayvan temin edebilmek mümkündür. Doğrudan köylülerden alınacak olan hayvanlar, fiyat konusunda daha uygun olabilirler.

 

Adak Olarak Kesilecek Hayvanın Özellikleri

 

İslam dini, adak olarak kesilebilecek hayvanların niteliklerini de belirtmiştir. Buna göre adak olarak kurban edilecek bir hayvanın her şeyden önce sağlıklı ve dinç olması gereklidir. Düşkün ve miskin hayvanların kurban edilmeleri doğru değildir. Hayvan kesim yerine kendisi yürüyerek gidebilecek kadar güçlü olmalıdır. Bunun dışında kesilecek hayvanın ya 1 yaşını doldurmuş olması ya da 1 yaşındaki hayvanlar ile aynı görünümde olması da diğer bir husustur. Son olarak da hayvanın vücut bütünlüğünün olması gereklidir. Azalarından biri olmayan ya da sakat olan hayvanların adaklık olarak kurban edilebilmeleri mümkün değildir. Adaklık keçi satış yeri bu konuda bilinçli olduğundan dolayı, İslam tarafından belirlenen şartları taşıyan hayvanların satışını yapmaktadır.

 

Canlı Yayında Kesim, Eve Teslim

 

Günümüzde insanların büyük ölçüde şehirlerde yaşamalarından dolayı, doğrudan kurban kesmeleri her zaman mümkün değildir. Ayrıca kurban kesecek yere sahip olsalar bile bu konuda bilgisiz ve deneyimsiz olmaları da bir engeldir. Adaklık keçi satış yeri bu konuda adak sahiplerine büyük olanaklar sunmaktadır. Satın alınan adak kurbanının kesimini, soyulmasını ve parçalanmasını da sağlayan bu işletmeler, daha sonra da soğuk kargo ile kesilen hayvanın adak sahibine ulaştırılmasını sağlamaktadır. Adak sahibinin içinde kesim ile ilgili bir kuşku kalmaması açısından yapılan tüm işlemler canlı yayında kurban sahibine izletilmektedir. Bu durumda adak kurbanı kesmek isteyen kişilerin yalnızca gerekli olan ücreti ödemeleri yeterli hale gelmiştir.